Kilpailu 17.3.2018, paikka Pitkäsuontie 8, järjestäjä BORDER AGILITY TEAM

[A Pikkumini 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [C Pikkumini 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [A Pikkumini 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2] [B Pikkumini 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2]

A agilityrata, pikkumini 1, kello 9:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 2, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,2 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 jackru Tepi LET'S ROCK PRETTY BAD BLUES Milja Poskiparta BAT         HYL  
  2 jackru Nöpö Amories Christmas Snowflake Maija Mäkelä I-HAH         HYL  

A agilityrata, mini 1, kello 9:31, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,2 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4   Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 42,71 4,17 -12,29 5 5  
2 9 cavspa Noki Aprilmist Galliano Kati Liljeqvist BAT 54,81 3,25 -0,19 5 5  
3 8 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 75,31 2,36 20,31 15 35,31  
  5 tarupi Pontus Yacatis Wiksu Weto Susanna Kaukinen JAU         HYL  
  6 cavspa Stella HAPSUTASSUN ELEGANT ESTELLE Susann Wecksten AGRY         HYL  
  7 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 9, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,2 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Hanna Tuomi BAT 40,62 4,38 -14,38 5 5  
2 3 borter Hero FUNKY FELLOW'S DREAMCATCHER Martti Kyllönen BAT 52,72 3,38 -2,28 10 10  
3 18 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST 59,28 3,00 4,28 15 19,28  
  16 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  17 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT         HYL  
  19 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  20 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         HYL  
  21 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK         HYL  
  23 mudi Tippi Funky Fellow's Black Cherry Kirsti Saarela BAT         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:01, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,2 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 mudi Hirmu Vimmatun Villiviikinki Paula Rissanen HSKH 41,01 4,34 -13,99 5 5  
2 40 labnou Alma Mouldhill's Pink Bubble Sari Sinikannel I-HAH 60,25 2,95 5,25 10 15,25  
  37 novnou Cera MIILUNPOLTTAJAN PUNATUKKAINEN TYTTÖ Ari Alexandersson I-HAH         HYL  
  39 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH         HYL  
  41 kerter Kelvin Geijes Have A Guess Mia Lundsten BAT         HYL  
  42 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,2 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen KKK 43,69 4,07 -11,31 0 -11,31 OIVA
2 50 borcol Freya Dreaming Of You Pirouette To Mithrandir Karoliina Koskinen LÄGI 42,37 4,20 -12,63 5 5  
3 55 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH 42,40 4,20 -12,60 10 10  
4 51 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK 50,64 3,52 -4,36 10 10  
  43 borcol Vera TWIX Hilkka Liponkoski LSK         HYL  
  45 borcol Maia Tronic Linnea Niina Lehtinen P-HAU         HYL  
  46 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL  
  47 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK         HYL  
  48 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  49 belpat Väsy Tarkatan Oxygen Hinni Tiira SiSu         HYL  
  53 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL  
  54 borcol Dingo JOHAN ON JÄÄMIES Sanna Ormio NAS         HYL  
  56 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH         HYL  
  59 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  44 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         POIS  
  52 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 1, kello 11:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 1, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,4 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 jackru Nöpö Amories Christmas Snowflake Maija Mäkelä I-HAH 54,56 2,62 12,56 5 17,56  

C hyppyrata, mini 1, kello 11:26, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,4 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 shelam Myy SNOWGLOW'S JACARANDA Tanja Ingelin PORSK 28,31 5,05 -13,69 0 -13,69 LUVA
2 93 kleins Timi LENIENCES TIMEON Emma Karjalainen HEILU 32,14 4,45 -9,86 0 -9,86 LUVA
3 8 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 41,12 3,48 -0,88 0 -0,88 LUVA
4 7 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 30,91 4,63 -11,09 5 5  
5 92 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT 35,50 4,03 -6,50 10 10  
6 91 parson Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK 39,84 3,59 -2,16 15 15  
  4   Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  
  6 cavspa Stella HAPSUTASSUN ELEGANT ESTELLE Susann Wecksten AGRY         HYL  
  9 cavspa Noki Aprilmist Galliano Kati Liljeqvist BAT         HYL  
  94 borter Turo FUNKY FELLOW'S DREAM SEQUENCE Leena Saarela BAT         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 11:55, tuomari Henri Luomala, koirakoita 12, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,4 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 43,61 3,28 1,61 0 1,61  
2 83 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK 38,49 3,72 -3,51 5 5  
3 82 kesvil Nelli LAST MINUTE TWILIGHT VELVET Lotta Lipponen SVK 48,52 2,95 6,52 5 11,52  
4 3 borter Hero FUNKY FELLOW'S DREAMCATCHER Martti Kyllönen BAT 39,50 3,62 -2,50 20 20  
  16 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  17 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT         HYL  
  19 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  21 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK         HYL  
  22 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Hanna Tuomi BAT         HYL  
  84 skette Panda DAREMANS SILK ROAD Anna-Maija Grönlund HSKH         HYL  
  95 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  96 parson Turo Tammenkolon Chainsaw Sara Malmberg I-HAH         HYL  

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:56, tuomari Henri Luomala, koirakoita 4, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,4 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 labnou Alma Mouldhill's Pink Bubble Sari Sinikannel I-HAH 39,48 3,62 -2,52 0 -2,52 LUVA
  38 mudi Hirmu Vimmatun Villiviikinki Paula Rissanen HSKH         HYL  
  39 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH         HYL  
  42 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  97 meksik Monty Parker Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,4 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 borcol Bree Diolch Rhian Marielle Wikman-Karstunen BAT 26,90 5,32 -15,10 5 5  
2 47 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK 29,20 4,90 -12,80 5 5  
3 50 borcol Freya Dreaming Of You Pirouette To Mithrandir Karoliina Koskinen LÄGI 30,49 4,69 -11,51 5 5  
4 51 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK 37,98 3,77 -4,02 5 5  
5 54 borcol Dingo JOHAN ON JÄÄMIES Sanna Ormio NAS 31,56 4,53 -10,44 10 10  
  43 borcol Vera TWIX Hilkka Liponkoski LSK         HYL  
  45 borcol Maia Tronic Linnea Niina Lehtinen P-HAU         HYL  
  46 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL  
  48 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  49 belpat Väsy Tarkatan Oxygen Hinni Tiira SiSu         HYL  
  53 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL  
  56 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH         HYL  
  88 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  90 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  44 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         POIS  
  52 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         POIS  
  98 borcol Emil Vindicate's Scootaloo Anu Saikku-Bäckström RFF         POIS  

B agilityrata, pikkumini 1, kello 9:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 2, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 jackru Nöpö Amories Christmas Snowflake Maija Mäkelä I-HAH 70,08 2,68 12,08 5 17,08  
  1 jackru Tepi LET'S ROCK PRETTY BAD BLUES Milja Poskiparta BAT         HYL  

B agilityrata, mini 1, kello 12:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 tarupi Pontus Yacatis Wiksu Weto Susanna Kaukinen JAU 54,82 3,43 -3,18 5 5  
2 8 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 67,37 2,79 9,37 5 14,37  
  4   Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  
  6 cavspa Stella HAPSUTASSUN ELEGANT ESTELLE Susann Wecksten AGRY         HYL  
  7 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  81 shelam Myy SNOWGLOW'S JACARANDA Tanja Ingelin PORSK         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 13:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 11, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Hanna Tuomi BAT 40,40 4,65 -17,60 0 -17,60 OIVA
2 20 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 57,97 3,24 -0,03 0 -0,03 LUVA
3 82 kesvil Nelli LAST MINUTE TWILIGHT VELVET Lotta Lipponen SVK 77,60 2,42 19,60 0 19,60  
  3 borter Hero FUNKY FELLOW'S DREAMCATCHER Martti Kyllönen BAT         HYL  
  16 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  17 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT         HYL  
  18 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         HYL  
  19 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  21 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK         HYL  
  23 mudi Tippi Funky Fellow's Black Cherry Kirsti Saarela BAT         HYL  
  83 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK         HYL  
  84 skette Panda DAREMANS SILK ROAD Anna-Maija Grönlund HSKH         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:41, tuomari Henri Luomala, koirakoita 4, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  38 mudi Hirmu Vimmatun Villiviikinki Paula Rissanen HSKH         HYL  
  39 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH         HYL  
  41 kerter Kelvin Geijes Have A Guess Mia Lundsten BAT         HYL  
  42 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  87 kroati Aino TUUS BAILU Anniina Lantta KSSK         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 14:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK 42,76 4,40 -15,24 5 5  
2 54 borcol Dingo JOHAN ON JÄÄMIES Sanna Ormio NAS 44,97 4,18 -13,03 10 10  
3 55 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH 46,97 4,00 -11,03 10 10  
4 45 borcol Maia Tronic Linnea Niina Lehtinen P-HAU 47,79 3,93 -10,21 15 15  
  43 borcol Vera TWIX Hilkka Liponkoski LSK         HYL  
  46 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL  
  49 belpat Väsy Tarkatan Oxygen Hinni Tiira SiSu         HYL  
  50 borcol Freya Dreaming Of You Pirouette To Mithrandir Karoliina Koskinen LÄGI         HYL  
  51 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK         HYL  
  53 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL  
  56 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH         HYL  
  59 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  88 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  90 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  52 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         POIS  
  89 belpat Liida Tarkatan Lollipop Miina Sipilä CITYB         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:10, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,4 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 37,83 4,07 -7,17 0 -7,17 LUVA
2 13 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 41,26 3,73 -3,74 15 15  
  11 kleins Luca Zatsamon Moonberry Tiia Koivunen I-HAH         HYL  
  14 brater Muru Pirunsaaren Immonen Henna Jaffe HAMIN         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 11, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,4 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 30,40 5,07 -14,60 0 -14,60 LUVA
2 31 shelam Foxy HEYLET'S KEEP DOING WONDERS Annika Pihlajasaari KOTKA 32,91 4,68 -12,09 0 -12,09 LUVA
3 36 espves Ica Caraydan Nicaroa Nelli Kaulio BAT 32,18 4,79 -12,82 5 5  
4 32 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH 51,36 3,00 6,36 5 11,36  
  26 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  27 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  28 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  29 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH         HYL  
  34 brater Rio JADEWARRIOR'S VINCENZO Minna Ahola HSKH         HYL  
  85 borter Milo Ommik's Iago Tiina Suvanen BAT         HYL  
  86 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         HYL  
  24 pyrpap Pinea DROLE D'OISEAU JASEUSE DE PLUIE Sinikka Nordman LÄGI         POIS  
  35 lakter Alf BIG LADY'S MICRO-ALFRED Maria Leutola HSKH         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 14:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,4 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 espves Tesla Milla Marina Estela Annastiina Lähdesmäki TUUKK 34,09 4,52 -10,91 5 5  
  60 mudi Flinga Hyberhyber Pikkaisen Possu Karita Koskelainen BAT         HYL  
  62 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 14:01, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 14, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,4 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU 31,12 4,95 -13,88 0 -13,88 LUVA
2 76 hovawa Piina Skywatch's Nightwish irina karppinen A-KOT 32,62 4,72 -12,38 0 -12,38 LUVA
3 58 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen KKK 33,43 4,61 -11,57 0 -11,57 LUVA
4 57 lyhcol Fiilis Koiruuksien Kerttu Herranterttu Riitta Kekkonen HSKH 36,38 4,23 -8,62 0 -8,62  
5 73 auspai Kirppu Capricole California Dreamin Eija Lehtoranta HSKH 31,21 4,93 -13,79 5 5  
6 69 slapko Kero Omituinen Miilumaljakas Päivi Kokko OIVA 43,20 3,56 -1,80 5 5  
7 70 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK 36,71 4,20 -8,29 10 10  
8 80 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH 41,00 3,76 -4,00 20 20  
  68 borcol Benji Astra Benji jaana tapiovuori HI-HA         HYL  
  71 borcol Ori Ananasakäämä Pasi Honkanen JAU         HYL  
  74 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  75 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT         HYL  
  77 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  78 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  72 doberm Kismet ARITAUR CARIBOU LOU Anniina Lantta KSSK         POIS  

A agilityrata, pikkumini 2, kello 14:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 1, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 lanhee Peso Myheels Espresso Maija Summa AST 46,01 3,41 -0,99 0 -0,99 OIVA

A agilityrata, mini 2, kello 14:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 borter Tytti Gluntens Kalisha Leena Saarela BAT 42,40 3,70 -4,60 0 -4,60 OIVA
2 13 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 41,94 3,74 -5,06 5 5  
3 11 kleins Luca Zatsamon Moonberry Tiia Koivunen I-HAH 49,54 3,17 2,54 10 12,54  
  12 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  
  14 brater Muru Pirunsaaren Immonen Henna Jaffe HAMIN         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 14:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH 35,47 4,43 -11,53 0 -11,53 OIVA
2 26 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH 37,10 4,23 -9,90 0 -9,90 LUVA
3 24 pyrpap Pinea DROLE D'OISEAU JASEUSE DE PLUIE Sinikka Nordman LÄGI 38,88 4,04 -8,12 0 -8,12 LUVA
4 31 shelam Foxy HEYLET'S KEEP DOING WONDERS Annika Pihlajasaari KOTKA 40,45 3,88 -6,55 0 -6,55  
5 25 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 44,07 3,56 -2,93 0 -2,93  
6 33 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 33,47 4,69 -13,53 5 5  
7 28 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU 34,81 4,51 -12,19 5 5  
8 34 brater Rio JADEWARRIOR'S VINCENZO Minna Ahola HSKH 41,12 3,82 -5,88 5 5  
9 32 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH 56,30 2,79 9,30 5 14,30  
10 30 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH 44,02 3,57 -2,98 15 15  
11 86 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 69,97 2,24 22,97 0 22,97  
  27 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  36 espves Ica Caraydan Nicaroa Nelli Kaulio BAT         HYL  
  35 lakter Alf BIG LADY'S MICRO-ALFRED Maria Leutola HSKH         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI 37,47 4,19 -9,53 0 -9,53 LUVA
2 64 lagrom Tyyne Amorevole Pepita Jukka Pöyry P-HAU 39,01 4,02 -7,99 0 -7,99  
3 61 walspa Emma Doniol Apple Of My Eye Satu Suominen TUUKK 42,24 3,72 -4,76 5 5  
  60 mudi Flinga Hyberhyber Pikkaisen Possu Karita Koskelainen BAT         HYL  
  63 espves Tesla Milla Marina Estela Annastiina Lähdesmäki TUUKK         HYL  
  65 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 15:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 14, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU 30,74 5,11 -16,26 0 -16,26 LUVA
2 57 lyhcol Fiilis Koiruuksien Kerttu Herranterttu Riitta Kekkonen HSKH 44,64 3,52 -2,36 0 -2,36 LUVA
3 68 borcol Benji Astra Benji jaana tapiovuori HI-HA 34,67 4,53 -12,33 5 5  
4 73 auspai Kirppu Capricole California Dreamin Eija Lehtoranta HSKH 36,97 4,25 -10,03 10 10  
5 75 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT 44,62 3,52 -2,38 15 15  
6 80 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH 55,15 2,85 8,15 10 18,15  
  66 doberm Mötkö San Soul Born To Be Wild Taina Asikainen PORSK         HYL  
  69 slapko Kero Omituinen Miilumaljakas Päivi Kokko OIVA         HYL  
  70 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK         HYL  
  71 borcol Ori Ananasakäämä Pasi Honkanen JAU         HYL  
  74 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  76 hovawa Piina Skywatch's Nightwish irina karppinen A-KOT         HYL  
  77 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  78 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  67 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         POIS  
  72 doberm Kismet ARITAUR CARIBOU LOU Anniina Lantta KSSK         POIS  

B agilityrata, pikkumini 2, kello 16:10, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 1, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 lanhee Peso Myheels Espresso Maija Summa AST 52,54 3,60 -4,46 0 -4,46 OIVA

B agilityrata, mini 2, kello 16:10, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 4, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 borter Tytti Gluntens Kalisha Leena Saarela BAT 49,71 3,80 -7,29 0 -7,29 OIVA
2 13 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 50,34 3,75 -6,66 5 5  
  11 kleins Luca Zatsamon Moonberry Tiia Koivunen I-HAH         HYL  
  12 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  
  14 brater Muru Pirunsaaren Immonen Henna Jaffe HAMIN         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 16:10, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 11, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU 40,21 4,70 -16,79 0 -16,79 LUVA
2 36 espves Ica Caraydan Nicaroa Nelli Kaulio BAT 43,65 4,33 -13,35 0 -13,35 OIVA
3 25 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 52,97 3,57 -4,03 0 -4,03 OIVA
4 30 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH 43,65 4,33 -13,35 10 10  
5 32 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH 65,17 2,90 8,17 5 13,17  
6 27 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU 44,42 4,25 -12,58 15 15  
7 33 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 46,84 4,04 -10,16 20 20  
  26 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  29 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH         HYL  
  31 shelam Foxy HEYLET'S KEEP DOING WONDERS Annika Pihlajasaari KOTKA         HYL  
  85 borter Milo Ommik's Iago Tiina Suvanen BAT         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 16:40, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 5, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 lagrom Tyyne Amorevole Pepita Jukka Pöyry P-HAU 46,33 4,08 -10,67 0 -10,67 OIVA
2 60 mudi Flinga Hyberhyber Pikkaisen Possu Karita Koskelainen BAT 38,82 4,87 -18,18 5 5  
  61 walspa Emma Doniol Apple Of My Eye Satu Suominen TUUKK         HYL  
  62 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         HYL  
  63 espves Tesla Milla Marina Estela Annastiina Lähdesmäki TUUKK         HYL  
  65 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 16:40, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 15, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU 36,02 5,25 -20,98 0 -20,98 OIVA
2 77 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 39,68 4,76 -17,32 0 -17,32 LUVA
3 58 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen KKK 46,74 4,04 -10,26 0 -10,26 LUVA
4 57 lyhcol Fiilis Koiruuksien Kerttu Herranterttu Riitta Kekkonen HSKH 51,17 3,69 -5,83 5 5  
5 75 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT 51,25 3,69 -5,75 5 5  
6 70 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK 54,10 3,49 -2,90 5 5  
  66 doberm Mötkö San Soul Born To Be Wild Taina Asikainen PORSK         HYL  
  68 borcol Benji Astra Benji jaana tapiovuori HI-HA         HYL  
  69 slapko Kero Omituinen Miilumaljakas Päivi Kokko OIVA         HYL  
  71 borcol Ori Ananasakäämä Pasi Honkanen JAU         HYL  
  73 auspai Kirppu Capricole California Dreamin Eija Lehtoranta HSKH         HYL  
  74 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  76 hovawa Piina Skywatch's Nightwish irina karppinen A-KOT         HYL  
  78 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  80 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  67 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         POIS  

Takaisin tuloslistaukseen