Kilpailu 18.3.2018, paikka Pitkäsuontie 8, järjestäjä BORDER AGILITY TEAM

[A Pikkumini 3] [A Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Pikkumaksi 3] [C Pikkumini 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Pikkumaksi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [C Medi 3] [C Maksi 3] [A Medi 3] [B Medi 3]

A agilityrata, pikkumini 3, kello 9:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,5 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST 44,76 3,82 -4,24 5 5  
2 6 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala JAU 48,78 3,51 -0,22 5 5  
3 1 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 42,33 4,04 -6,67 10 10  
  2 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  3 popopk Alsu Krumme Furche Alegria Tanja Manninen JAU         HYL  
  5 schipp Taru AINARAKAS Tanja Sundqvist VAU         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 9:31, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 30, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,5 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 borter Colo Electra Janne Karstunen BAT 36,62 4,67 -12,38 0 -12,38 SERT-A
2 29 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO 37,67 4,54 -11,33 0 -11,33  
3 38 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand   36,93 4,63 -12,07 5 5  
4 11 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 43,10 3,97 -5,90 5 5  
5 7 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 43,26 3,95 -5,74 5 5  
6 14 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH 46,96 3,64 -2,04 5 5  
7 22 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä I-HAH 56,20 3,04 7,20 0 7,20  
8 18 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK 45,25 3,78 -3,75 10 10  
9 36 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 47,51 3,60 -1,49 10 10  
10 9 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 56,75 3,01 7,75 5 12,75  
11 35 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 42,21 4,05 -6,79 15 15  
  8 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HAU         HYL  
  10 cocspa Vilma Vicky Leen Made For Dreams Anu Pousi KOVA         HYL  
  12 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         HYL  
  13 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  15 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  16 borter Muru BORDER ROCK'S ROSEMARY Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  17 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  20 borter Unto Heathberry's From Outer Space Sanna Leimunen BAT         HYL  
  23 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  24 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  25 mittel Luna Lumikummun Lunabella AIJA LAMPINEN-HELLE HAU         HYL  
  26 käävil Tane Equerry's Milky Way Pippi Veini PORSK         HYL  
  27 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  28 jappys Milo Harmittoman Bailey Satu Okkonen KAT         HYL  
  31 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  32 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         HYL  
  33 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  34 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  37 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  19 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK         POIS  
  30 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         POIS  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 10:50, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,8 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala JAU 53,14 3,61 2,14 0 2,14  
  1 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         HYL  
  2 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  3 popopk Alsu Krumme Furche Alegria Tanja Manninen JAU         HYL  
  4 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST         HYL  
  5 schipp Taru AINARAKAS Tanja Sundqvist VAU         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 10:51, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 37, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,8 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO 42,36 4,53 -8,64 0 -8,64  
2 36 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 43,32 4,43 -7,68 0 -7,68  
3 23 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 49,97 3,84 -1,03 0 -1,03  
4 138 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu IMPHA 50,68 3,79 -0,32 0 -0,32  
5 18 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK 49,64 3,87 -1,36 5 5  
6 25 mittel Luna Lumikummun Lunabella AIJA LAMPINEN-HELLE HAU 49,65 3,87 -1,35 5 5  
7 12 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK 54,61 3,52 3,61 5 8,61  
8 38 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand   40,44 4,75 -10,56 10 10  
9 21 borter Colo Electra Janne Karstunen BAT 40,95 4,69 -10,05 10 10  
10 35 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 45,73 4,20 -5,27 10 10  
11 24 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 50,78 3,78 -0,22 10 10  
12 141 kääsna Etna Nouzer's Italian Etna Netta Siltanen HAU 51,26 3,75 0,26 10 10,26  
13 22 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä I-HAH 65,79 2,92 14,79 0 14,79  
14 139 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 55,25 3,48 4,25 15 19,25  
  7 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         HYL  
  8 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HAU         HYL  
  9 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT         HYL  
  10 cocspa Vilma Vicky Leen Made For Dreams Anu Pousi KOVA         HYL  
  11 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT         HYL  
  13 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  14 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  15 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  16 borter Muru BORDER ROCK'S ROSEMARY Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  17 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  20 borter Unto Heathberry's From Outer Space Sanna Leimunen BAT         HYL  
  26 käävil Tane Equerry's Milky Way Satu Santamäki PORSK         HYL  
  27 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  28 jappys Milo Harmittoman Bailey Satu Okkonen KAT         HYL  
  31 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  32 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         HYL  
  33 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  34 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  37 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  140 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  142 borter Häjy HÖYSAETLIAS TORE HUND Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  143 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  144 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu IMPHA         HYL  
  19 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK         POIS  
  30 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 12:15, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 10, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,8 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU 47,93 4,01 -3,07 0 -3,07 SERT-A
2 87 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD 50,37 3,81 -0,63 0 -0,63  
3 90 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 42,05 4,57 -8,95 10 10  
  84 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  85 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  86 kroati Zelda TUUS SMURFFIINA Anniina Lantta KSSK         HYL  
  89 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Salonen TSAU         HYL  
  92 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL  
  93 borcol Piika Alice Vom Skuddenhof Tiina Karvonen KKK         HYL  
  154 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  83 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 12:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 5, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 55 s, eteneminopeus 3,9 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 32,49 4,40 -4,51 0 -4,51  
2 2 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 33,78 4,23 -3,22 0 -3,22  
3 3 popopk Alsu Krumme Furche Alegria Tanja Manninen JAU 44,80 3,19 7,80 5 12,80  
  5 schipp Taru AINARAKAS Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  6 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala JAU         HYL  

B agilityrata, maksi 3, kello 12:16, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 38, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,8 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 132 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Ii Kirsi Lehtinen P-HAU 43,36 4,43 -7,64 0 -7,64  
2 116 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 37,71 5,09 -13,29 5 5  
3 113 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH 40,44 4,75 -10,56 5 5  
4 156 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 45,24 4,24 -5,76 5 5  
5 120 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH 46,69 4,11 -4,31 5 5  
6 115 belpag Cilla Tendance C'est La Vie Tarja Leppälä JANKK 51,55 3,72 0,55 5 5,55  
7 96 borcol HARU HARU OF AUSTRIAN STARLIGHT Veronika Herendy   38,24 5,02 -12,76 10 10  
8 95 belpam BOND LINIYA GRACII STRIKE OSBORN Natalja Prokofjeva   40,33 4,76 -10,67 10 10  
9 130 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 41,06 4,68 -9,94 10 10  
10 118 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Noora Mäkelä I-HAH 42,73 4,49 -8,27 10 10  
11 128 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 38,58 4,98 -12,42 15 15  
12 100 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 60,80 3,16 9,80 10 19,80  
13 104 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA 41,00 4,68 -10,00 20 20  
14 112 auskel Andy Coshagh Belenos Jenni Karstunen BAT 57,71 3,33 6,71 20 26,71  
  94 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK         HYL  
  97 borcol Chilli Flyland Nata Vincere Natalija Loginova           HYL  
  99 belpag Rita Black Master's Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK         HYL  
  102 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  103 borcol Joku PIGGYLAND'S ORLANDO Nea Ahola LAU         HYL  
  106 belpat Ronya Willow Creek Verona Jenny Hietanen KSSK         HYL  
  108 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  110 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  111 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  117 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu         HYL  
  119 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  121 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         HYL  
  122 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  123 borcol Mali Mawlch Amy Riina Koskelma HAU         HYL  
  124 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  125 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  127 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  129 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  131 borcol Finn PYTHAGORAAN VALLHUND PIKO Fiia Filander KOTKA         HYL  
  134 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  136 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  137 borcol Muusi Mindpower Wisdom Mariel Alin I-HAH         HYL  
  155 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  157 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  98 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  105 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         POIS  
  109 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         POIS  
  114 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         POIS  
  126 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 12:16, tuomari Henri Luomala, koirakoita 32, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 55 s, eteneminopeus 3,9 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 29,50 4,85 -7,50 0 -7,50  
2 38 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand   29,69 4,82 -7,31 0 -7,31  
3 11 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 32,76 4,37 -4,24 0 -4,24 SERT-H
4 36 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 33,30 4,29 -3,70 0 -3,70  
5 24 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 34,24 4,18 -2,76 0 -2,76  
6 144 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu IMPHA 35,26 4,06 -1,74 0 -1,74  
7 9 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 37,68 3,80 0,68 0 0,68  
7 25 mittel Luna Lumikummun Lunabella AIJA LAMPINEN-HELLE HAU 37,68 3,80 0,68 0 0,68  
9 27 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 37,75 3,79 0,75 0 0,75  
10 16 borter Muru BORDER ROCK'S ROSEMARY Melissa Naukkarinen VAU 35,33 4,05 -1,67 5 5  
11 159 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU 43,31 3,30 6,31 0 6,31  
12 28 jappys Milo Harmittoman Bailey Satu Okkonen KAT 41,77 3,42 4,77 5 9,77  
13 139 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 42,01 3,40 5,01 5 10,01  
14 32 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 48,01 2,98 11,01 0 11,01  
15 10 cocspa Vilma Vicky Leen Made For Dreams Anu Pousi KOVA 51,34 2,79 14,34 10 24,34  
  22 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä I-HAH 56,17 2,55 19,17 0 HYL  
  7 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         HYL  
  13 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  14 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  15 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  18 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  20 borter Unto Heathberry's From Outer Space Sanna Leimunen BAT         HYL  
  21 borter Colo Electra Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  29 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  
  31 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  33 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT         HYL  
  34 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  37 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  138 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu IMPHA         HYL  
  141 kääsna Etna Nouzer's Italian Etna Netta Siltanen HAU         HYL  
  142 borter Häjy HÖYSAETLIAS TORE HUND Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  143 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  19 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK         POIS  
  26 käävil Tane Equerry's Milky Way Pippi Veini PORSK         POIS  
  30 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         POIS  
  160 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 13:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 55 s, eteneminopeus 3,9 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH 32,91 4,35 -4,09 0 -4,09 SERT-H
2 87 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD 39,83 3,59 2,83 0 2,83  
3 88 samoje Nasu Wuffkun Uni-Kukka Marika Hiltunen VEIKK 40,79 3,51 3,79 0 3,79  
4 85 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 39,87 3,59 2,87 5 7,87  
  89 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Salonen TSAU         HYL  
  90 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  91 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU         HYL  
  92 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL  
  93 borcol Piika Alice Vom Skuddenhof Tiina Karvonen KKK         HYL  
  154 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  83 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 13:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,8 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD 50,70 3,85 -0,30 0 -0,30 SERT-A
2 88 samoje Nasu Wuffkun Uni-Kukka Marika Hiltunen VEIKK 62,99 3,10 11,99 5 16,99  
  84 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  85 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  86 kroati Zelda TUUS SMURFFIINA Anniina Lantta KSSK         HYL  
  89 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Salonen TSAU         HYL  
  90 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  91 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU         HYL  
  92 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL  
  93 borcol Piika Alice Vom Skuddenhof Tiina Karvonen KKK         HYL  
  83 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 13:51, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 40, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,8 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 36,75 5,31 -14,25 0 -14,25  
2 97 borcol Chilli Flyland Nata Vincere Natalija Loginova   36,85 5,29 -14,15 0 -14,15  
3 96 borcol HARU HARU OF AUSTRIAN STARLIGHT Veronika Herendy   38,81 5,02 -12,19 0 -12,19 SERT-A
4 103 borcol Joku PIGGYLAND'S ORLANDO Nea Ahola LAU 39,90 4,89 -11,10 5 5  
5 125 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 42,38 4,60 -8,62 5 5  
6 132 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Ii Kirsi Lehtinen P-HAU 44,35 4,40 -6,65 5 5  
7 102 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 48,46 4,02 -2,54 5 5  
8 135 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 51,70 3,77 0,70 5 5,70  
9 158 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 44,62 4,37 -6,38 10 10  
10 112 auskel Andy Coshagh Belenos Jenni Karstunen BAT 53,04 3,68 2,04 10 12,04  
11 117 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu 39,68 4,91 -11,32 15 15  
12 101 15 LISA HARMONY HOPE ALIAS DAKOTA Natalja Arhipova   64,30 3,03 13,30 10 23,30  
13 107 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU 69,75 2,80 18,75 10 28,75  
  94 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK         HYL  
  95 belpam BOND LINIYA GRACII STRIKE OSBORN Natalja Prokofjeva           HYL  
  99 belpag Rita Black Master's Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK         HYL  
  100 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  104 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  106 belpat Ronya Willow Creek Verona Jenny Hietanen KSSK         HYL  
  108 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  110 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  111 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  113 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  115 belpag Cilla Tendance C'est La Vie Tarja Leppälä JANKK         HYL  
  118 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  119 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  120 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  121 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         HYL  
  122 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  123 borcol Mali Mawlch Amy Riina Koskelma HAU         HYL  
  124 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  127 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  128 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU         HYL  
  129 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  130 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  131 borcol Finn PYTHAGORAAN VALLHUND PIKO Fiia Filander KOTKA         HYL  
  134 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  136 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  137 borcol Muusi Mindpower Wisdom Mariel Alin I-HAH         HYL  
  156 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  98 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  105 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         POIS  
  109 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         POIS  
  114 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         POIS  
  126 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  133 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 14:05, tuomari Henri Luomala, koirakoita 45, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 55 s, eteneminopeus 3,9 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 27,53 5,19 -9,47 0 -9,47  
2 67 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HEILU 27,92 5,12 -9,08 0 -9,08  
3 145 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 27,96 5,11 -9,04 0 -9,04  
4 78 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 28,05 5,10 -8,95 0 -8,95  
5 152 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 28,73 4,98 -8,27 0 -8,27  
6 63 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU 29,32 4,88 -7,68 0 -7,68  
7 49 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 32,07 4,46 -4,93 0 -4,93  
8 57 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 32,12 4,45 -4,88 0 -4,88  
9 64 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA 32,47 4,40 -4,53 0 -4,53  
10 150 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH 32,76 4,37 -4,24 0 -4,24  
11 81 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 32,81 4,36 -4,19 0 -4,19  
12 43 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 33,03 4,33 -3,97 0 -3,97  
13 59 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 33,32 4,29 -3,68 0 -3,68  
14 54 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH 33,57 4,26 -3,43 0 -3,43  
15 147 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 34,22 4,18 -2,78 0 -2,78  
16 146 shelam Devil Copystyle Why Not Annariina Nikku JAU 34,48 4,15 -2,52 0 -2,52  
17 51 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK 34,49 4,15 -2,51 0 -2,51  
18 42 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 30,24 4,73 -6,76 5 5  
19 61 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT 31,66 4,52 -5,34 5 5  
20 76 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 32,12 4,45 -4,88 5 5  
21 56 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK 32,61 4,39 -4,39 5 5  
22 72 shelam Teddy SNOWGLOW'S CABINBOY MILLIOT Tanja Ingelin PORSK 33,08 4,32 -3,92 5 5  
23 77 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK 34,52 4,14 -2,48 5 5  
24 71 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 35,84 3,99 -1,16 5 5  
25 149 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunét HSKH 39,21 3,65 2,21 5 7,21  
26 66 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 39,38 3,63 2,38 5 7,38  
27 74 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski JAU 28,68 4,99 -8,32 10 10  
28 39 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku JAU 33,23 4,30 -3,77 10 10  
29 68 tarupi Rocky Yacatis Joy Of Hearts Päivikki Kähönen PCTeam 42,85 3,34 5,85 5 10,85  
30 69 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 27,27 5,24 -9,73 15 15  
31 48 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK 39,99 3,58 2,99 25 27,99  
  44 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  46 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL  
  47 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         HYL  
  52 kääsna Pirkko Big Paw's Fire Diamond PASI VESENTERÄ BAT         HYL  
  53 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  58 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  62 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Niinikoski JAU         HYL  
  65 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  75 shelam Panda Pedro Camilla Alikoski NAS         HYL  
  79 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         HYL  
  80 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  148 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  153 shelam Bandit SUNBORNE BEAUTY BRAIN 'N BANDIT Noora Virtanen KOTKA         HYL  
  161 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka HAU         HYL  
  40 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         POIS  
  41 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         POIS  
  73 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 15:10, tuomari Henri Luomala, koirakoita 36, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 55 s, eteneminopeus 3,9 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 borcol Chilli Flyland Nata Vincere Natalija Loginova   28,16 5,08 -8,84 0 -8,84 SERT-H
2 157 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 28,95 4,94 -8,05 0 -8,05  
3 119 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 30,49 4,69 -6,51 0 -6,51  
4 131 borcol Finn PYTHAGORAAN VALLHUND PIKO Fiia Filander KOTKA 33,36 4,29 -3,64 0 -3,64  
5 110 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH 34,53 4,14 -2,47 0 -2,47  
6 106 belpat Ronya Willow Creek Verona Jenny Hietanen KSSK 34,71 4,12 -2,29 0 -2,29  
7 100 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 39,14 3,65 2,14 0 2,14  
8 101 15 LISA HARMONY HOPE ALIAS DAKOTA Natalja Arhipova   40,76 3,51 3,76 0 3,76  
9 116 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 28,07 5,09 -8,93 5 5  
10 137 borcol Muusi Mindpower Wisdom Mariel Alin I-HAH 29,02 4,93 -7,98 5 5  
11 96 borcol HARU HARU OF AUSTRIAN STARLIGHT Veronika Herendy   29,63 4,83 -7,37 5 5  
12 121 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu 30,37 4,71 -6,63 5 5  
13 127 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH 31,18 4,59 -5,82 5 5  
14 108 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 32,09 4,46 -4,91 5 5  
15 158 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 32,95 4,34 -4,05 5 5  
16 125 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 32,21 4,44 -4,79 10 10  
17 135 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 46,93 3,05 9,93 5 14,93  
18 112 auskel Andy Coshagh Belenos Jenni Karstunen BAT 42,16 3,39 5,16 10 15,16  
  94 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK         HYL  
  95 belpam BOND LINIYA GRACII STRIKE OSBORN Natalja Prokofjeva           HYL  
  102 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  103 borcol Joku PIGGYLAND'S ORLANDO Nea Ahola LAU         HYL  
  104 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  111 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  113 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  114 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  115 belpag Cilla Tendance C'est La Vie Tarja Leppälä JANKK         HYL  
  122 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  123 borcol Mali Mawlch Amy Riina Koskelma HAU         HYL  
  124 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  129 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  130 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  134 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  136 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  155 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  162 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  98 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  99 belpag Rita Black Master's Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK         POIS  
  105 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         POIS  
  107 bokser Madeleine Riverflowers Evergreen Sofia Tuisku HAU         POIS  
  109 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         POIS  
  126 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  132 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Ii Kirsi Lehtinen P-HAU         POIS  
  133 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 15:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 49, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,8 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 39,06 4,99 -11,94 0 -11,94  
2 63 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU 39,45 4,94 -11,55 0 -11,55  
3 152 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 40,10 4,86 -10,90 0 -10,90  
4 44 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH 42,07 4,64 -8,93 0 -8,93  
5 75 shelam Panda Pedro Camilla Alikoski NAS 44,77 4,36 -6,23 0 -6,23  
6 71 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 46,22 4,22 -4,78 0 -4,78  
7 52 kääsna Pirkko Big Paw's Fire Diamond PASI VESENTERÄ BAT 43,29 4,50 -7,71 5 5  
8 62 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Niinikoski JAU 43,60 4,47 -7,40 5 5  
9 64 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA 47,00 4,15 -4,00 5 5  
10 45 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 41,17 4,74 -9,83 10 10  
11 57 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 41,79 4,67 -9,21 10 10  
  39 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku JAU         HYL  
  40 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  42 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  43 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  46 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL  
  47 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         HYL  
  48 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK         HYL  
  49 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  50 lagrom Ainu Jabian Aria Di Parpignola Hanna Salovuori KAT         HYL  
  51 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK         HYL  
  53 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  54 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  55 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL  
  56 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  58 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  59 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH         HYL  
  60 shelam Rico Copystyle So What Satu Paasio JANKK         HYL  
  61 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT         HYL  
  65 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  66 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  67 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HEILU         HYL  
  68 tarupi Rocky Yacatis Joy Of Hearts Päivikki Kähönen PCTeam         HYL  
  69 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  70 shelam Netta FUNNY TRICK'S ALMOST FAMOUS Jennika Mattila BAT         HYL  
  72 shelam Teddy SNOWGLOW'S CABINBOY MILLIOT Tanja Ingelin PORSK         HYL  
  74 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski JAU         HYL  
  76 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  77 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK         HYL  
  79 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         HYL  
  80 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  81 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  82 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  145 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  147 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  148 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  149 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunét HSKH         HYL  
  150 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  153 shelam Bandit SUNBORNE BEAUTY BRAIN 'N BANDIT Noora Virtanen KOTKA         HYL  
  41 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         POIS  
  73 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 16:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 43, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU 36,75 5,22 -13,25 0 -13,25  
2 53 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 36,81 5,22 -13,19 0 -13,19  
3 45 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 37,76 5,08 -12,24 0 -12,24  
4 76 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 38,12 5,04 -11,88 0 -11,88 SERT-A
5 67 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HEILU 38,46 4,99 -11,54 0 -11,54  
6 82 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 38,55 4,98 -11,45 0 -11,45  
7 44 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH 40,23 4,77 -9,77 0 -9,77  
8 72 shelam Teddy SNOWGLOW'S CABINBOY MILLIOT Tanja Ingelin PORSK 40,97 4,69 -9,03 0 -9,03  
9 43 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 42,56 4,51 -7,44 0 -7,44  
10 75 shelam Panda Pedro Camilla Alikoski NAS 43,19 4,45 -6,81 0 -6,81  
11 60 shelam Rico Copystyle So What Satu Paasio JANKK 46,56 4,12 -3,44 0 -3,44  
12 48 auskel Femto Cefeus Xylo Femto Ii Mira Heiskari KKK 38,40 5,00 -11,60 5 5  
13 70 shelam Netta FUNNY TRICK'S ALMOST FAMOUS Jennika Mattila BAT 40,59 4,73 -9,41 5 5  
14 52 kääsna Pirkko Big Paw's Fire Diamond PASI VESENTERÄ BAT 41,99 4,57 -8,01 5 5  
15 69 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 42,11 4,56 -7,89 5 5  
16 62 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Niinikoski JAU 43,25 4,44 -6,75 5 5  
17 51 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK 44,88 4,28 -5,12 5 5  
  39 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku JAU         HYL  
  40 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  42 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  46 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL  
  47 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         HYL  
  49 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  50 lagrom Ainu Jabian Aria Di Parpignola Hanna Salovuori KAT         HYL  
  54 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  55 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL  
  56 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  57 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  58 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  59 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH         HYL  
  61 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT         HYL  
  64 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA         HYL  
  65 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  66 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  68 tarupi Rocky Yacatis Joy Of Hearts Päivikki Kähönen PCTeam         HYL  
  71 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  74 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski JAU         HYL  
  77 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK         HYL  
  78 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU         HYL  
  79 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         HYL  
  80 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  145 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  146 shelam Devil Copystyle Why Not Annariina Nikku JAU         HYL  
  41 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         POIS  
  73 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         POIS  
  151 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         POIS  

Takaisin tuloslistaukseen